Pirolam – sprawdzony lek przeciwgrzybiczy
Każdy, kto ma problem z grzybicą stóp, powinien zwrócić uwagę na Pirolam. Jest to lek przeciwgrzybiczy o potwierdzonym, skutecznym działaniu. Można go stosować miejscowo, a w aptekach jest dostępny bez recepty. Na samym początku warto dodać, że Pirolam jest dostępny w trzech odmianach produktu. Jest to Pirolam w formie roztworu, zawiesiny oraz żelu na skórę. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat preparatu!
Lek przeciwgrzybiczy Pirolam – podstawowe wiadomości o preparacie
Podstawą efektywnego działania leku przeciwgrzybiczego Pirolam jest Ciclopirox. To syntetyczny środek przeciwgrzybiczy o szerokim spektrum działania. Składnik wykazuje skuteczne działanie przy zwalczaniu grzybów, a także ich zarodników. Ciclopirox zawdzięcza to działanie zdolności do stopowania leucyny i zapobieganiu gromadzeniu się w komórkach grzybów substratów, które są kluczowe dla wzrostu i metabolizmu tychże komórek. Dotyczy to również hamowania przenikania jonów wapnia i potasu do komórek grzybów.
To nie wszystkie cechy, którymi charakteryzuje się Ciclopirox – substancja czynna leku przeciwgrzybiczego Pirolam. Element odpowiada również za tworzenie kompleksów chelatowych z kationami wielowartościowymi. Stopuje też aktywność niektórych enzymów aktywnych, które są zależne od metali uczestniczących w oddychaniu komórek grzybowych. Warto też dodać, że działanie Ciclopirox stanowiącego podstawę efektywności Pirolam obejmuje również dermatofity, drożdże, pleśnie, a także grzyby mieszane.
Dzięki zawartości Ciclopirox Pirolam charakteryzuje się też działaniem przeciwzapalnym. Wynika to ze zdolności to hamowania cyklooksygenazy i lipooksygenazy. Oprócz tego Ciclopirox oddziaływuje, z korzyścią dla zdrowia skóry, na bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne i hamuje Trichomonas, Mycoplasma, Chlamydia niezależnie od pH.
O czym pamiętać, stosując lek przeciwgrzybiczy Pirolam?
Pirolam będzie pomocą w każdym przypadku, gdy konieczne jest leczenie chorób skóry takich jak: grzybica skóry owłosionej głowy, stóp, onychomikozy czy grzybicy skóry wywołanej przez Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, Microsporum gypseum, Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei, Candida parapsilosis, Cryptococcus neoformans oraz Aspergillus fumigatus.
Istnieją też konkretne przeciwwskazania do stosowania Pirolamu. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży, a także mamy, które karmią. Pirolam należy stosować wyłącznie w koniecznych przypadkach. Co więcej, trzeba też pamiętać, aby w żadnym przypadku nie drażnić zmian chorobowych takich jak świąd czy grzyb, na przykład za sprawą drapania.
Należy również mieć na uwadze, że po umyciu lub kąpieli, przed zastosowaniem leku, należy dokładnie osuszyć zakażone miejsca. Oprócz tego trzeba codziennie zmieniać ubrania, ręczniki i bandaże, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi miejscami. Żeby ograniczyć efekty rozprzestrzeniania się grzybicy, należy nie tylko stosować Pirolam, ale także zwrócić uwagę na to, aby odzież i ręczniki były prane w wysokiej temperaturze.