Sok z pokrzywy – właściwości
Pokrzywa wielu osobom kojarzy się wyłącznie z uciążliwym chwastem czy też piekącą skórą po kontakcie z jej liśćmi i łodygą. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że roślina ta jest również bardzo ceniona w prewencji wielu schorzeń, a także we wspomaganiu ich leczenia. W soku z pokrzywy znajduje się witamina C, witamina A, a także witamina E. Poza tym jest on bogaty w krzem, a przy tym stanowi źródło flawonoidów, wapnia, żelaza i magnezu. Szczególnie godny polecenia jest sok z pokrzywy, który można znaleźć w naszej aptece internetowej.
Picie soku z pokrzywy – wskazania
Sok z pokrzywy ma wiele wskazań do stosowania. Mogą po niego sięgać np. osoby zmagające się z dolegliwościami układu moczowo-płciowego czy też mężczyźni z łagodnym przerostem prostaty. Dlaczego jeszcze warto pić sok z pokrzywy? Chociażby ze względu na jego działanie oczyszczające. Sok z pokrzywy ma właściwości moczopędne, przez co ułatwia organizmowi oczyszczanie się z nagromadzonych w nim toksyn. Sok z pokrzywy wykazuje też korzystne działanie na układ odpornościowy, a poza tym ma bardzo dobry wpływ na kondycję włosów i paznokci. Dodatkowo może pomóc w stabilizacji poziomu cukru we krwi oraz w obniżeniu poziomu cholesterolu, a przy tym docenią go alergicy, gdyż działa antyhistaminowo. Może również pomóc w profilaktyce anemii.
Jak stosować sok z pokrzywy?
Sok z pokrzywy może mieć korzystny wpływ na organizm, jednak należy z niego korzystać w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Zawsze należy zapoznać się z informacjami podanymi na opakowaniu, gdyż mogą różnić się zależnie od tego, jaki produkt wybierzemy. Zazwyczaj zaleca się picie soku z pokrzywy po zmieszaniu z wodą lub w formie nierozcieńczonej, najlepiej na około 30 minut przed posiłkiem. Jednorazowo nie powinno się wypijać dużych dawek soku z pokrzywy – najczęściej stosuje się około 10–25 ml, a dawkowanie można sprawdzić na opakowaniu. Ze względu na to, że sok z pokrzywy jest produktem naturalnym, może w nim wytrącać się osad, zatem należy wstrząsnąć opakowaniem przed odmierzeniem odpowiedniej dawki.