Ospa wietrzna
Borykasz się z ospą wietrzną? A może Twoja pociecha na nią choruje? Poznaj cały repertuar leków i preparatów, które pomogą Ci zwalczyć jej objawy. Nie zwlekaj i już teraz poznaj środki, np. leki na ospę wietrzną, które mogą pomóc Ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości związanych z tą bardzo zakaźną chorobą.
Ospa wietrzna – objawy, które powinny zwrócić Twoją uwagę
Ospa wietrzna to choroba wywołana przez wirusa VZV. Jest niezwykle zakaźna. Okazuje się, że do tego, by się rozwinęła, niekiedy wystarczy tylko jednorazowy kontakt z zakażoną osobą. Jak rozpoznać ospę wietrzną? Kluczowe są tu pierwsze objawy ospy, które przypominają grypę. Wśród nich wymienić można złe samopoczucie, gorączkę, ból głowy, ból gardła oraz mięśni. Co istotne, ospie wietrznej bardzo często towarzyszy swędząca wysypka, która pojawia się na skórze twarzy, owłosionej skórze głowy oraz na tułowiu. Drapanie takich zmian jest jednak niewskazane, ponieważ uszkodzenie krostek może wiązać się z pojawieniem się blizn.
Tego rodzaju wysypka ewoluuje. Część zmian znika, ale niektóre zmieniają swoją formę na pęcherzyk otoczony czerwoną obwódką.
Ospa wietrzna – leczenie
Pamiętaj, że leczenie ospy wietrznej ma jedynie charakter objawowy i opiera się na łagodzeniu jej symptomów. W terapii ospy wietrznej niezbędne będzie m.in. stosowanie leków przeciwgorączkowych na ospę, które obniżą temperaturę ciała. Rozwiązaniem związanym z leczeniem ospy wietrznej jest stosowanie leków przeciwświądowych, które mają na celu łagodzenie swędzenia. Aby zmniejszyć swędzenie, można stosować także suplementację wapniem na ospę wietrzną.
Maści i inne sposoby na ospę wietrzną
Chorowanie na ospę wietrzną wiąże się z odczuwaniem nie tylko ogólnego zmęczenia i rozbicia, ale może także prowadzić do pojawienia się swędzących zmian skórnych. Jeżeli nie zostaną one opatrzone i posmarowane kremem na czas, wówczas ryzyko pojawienia się blizn po ospie wietrznej jest naprawdę spore. Aby zabezpieczyć się przed tego rodzaju problemami, warto skorzystać z maści na ospę wietrzną. Tego rodzaju środki zawierają substancje łagodzące problemy skórne i minimalizujące uczucie świądu.
Aby pozbyć się nieprzyjemnego swędzenia, można korzystać również z okładów z rumianku albo zdecydować się na kąpiel w rozcieńczonym nadmanganianie potasu.
Powikłania po ospie wietrznej – jak im zapobiec?
Pamiętaj, że podejrzenie ospy wietrznej powinno być zweryfikowane przez lekarza, ponieważ nieleczona może wywołać wiele powikłań. Wśród nich można wymienić np. zapalenie ucha środkowego, zapalenie móżdżku, zakażenia bakteryjne skóry o wtórnym charakterze, półpasiec, zapalenie wątroby.
Specjalista zapisze odpowiednie leki oraz wskaże leki bez recepty na ospę. Wiele propozycji preparatów do leczenia tej choroby znajdziesz w naszej aptece internetowej. Jednak jest ona na tyle poważna, że leczenie powinno odbywać się w porozumieniu z lekarzem, który np. wskaże odpowiednią maść czy balsam do pielęgnacji skóry.
Nie zwlekaj i już dziś zapoznaj się lepiej z naszymi produktami.