Miłorząb japoński
Jedną z bardziej wartościowych roślin jest miłorząb japoński. Poznaj lepiej jego możliwości i włącz go do swojej codziennej suplementacji. Sprawdź, jakie produkty zawierają go w swoim składzie. Ciesz się z korzyści, jakie przynosi suplementowanie miłorzębu japońskiego.
Miłorząb japoński – co to jest?
Współcześnie miłorząb japoński jest uznawany za jeden z najstarszych gatunków drzew na ziemi. Okazuje się, że rośliny, które on reprezentuje, istniały już w erze mezozoicznej, czyli około 200 milionów lat temu. Warto wspomnieć, że bogatym źródłem antyoksydantów są liście tej rośliny.
Nieprzypadkowo więc miłorząb japoński wykorzystywany jest w lecznictwie oraz suplementacji. Ojczyzną miłorzębu japońskiego są Chiny. Warto wiedzieć, że jest to nie tylko roślina lecznicza, ale także ozdobna.
Miłorząb japoński – potrójne działanie dla Twojego zdrowia
Zastanawiasz się, jaki skład miłorzębu japońskiego odpowiada za jego działanie? Trzy główne składniki ekstraktu z miłorzębu japońskiego to terpeny, proantocyjanidyny oraz flawonoidy. Wszystkie te substancje mają pozytywny wpływ na organizm. Zmniejszają m.in. namnażanie się wolnych rodników, a także w pozytywny sposób wpływają na układ krwionośny.
Miłorząb japoński polecany jest w sytuacjach wymagających zwiększonej pracy umysłowej. Dzięki zawartości tych składników możesz także zadbać o swoją koncentrację oraz pamięć i poprawić procesy myślowe.
Warto wspomnieć, że miłorząb japoński działa ochronnie na osłonki mielinowe komórek nerwowych, przez co jest składnikiem polecanym osobom, które chcą wzmocnić swój układ nerwowy. Wyciąg z miłorzębu japońskiego znajduje zastosowanie w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych. Co ciekawe, substancje zawarte w miłorzębie japońskim wspomagają słuch, na przykład wspierając leczenie szumów usznych, zaburzeń równowagi czy zawrotów głowy.
Z uwagi na to, że miłorząb japoński wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, warto go przyjmować w celu utrzymania właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Taki składnik działa profilaktycznie przeciw miażdżycy tętnic.
Warto również wspomnieć, że miłorząb japoński zalicza się do roślin o działaniu afrodyzyjnym. Dzięki temu, że zwiększa przepływ krwi również w obszarze genitaliów, może poprawić funkcje seksualne i nierzadko stosuje się go jako uzupełnienie terapii w zaburzeniach erekcji.
Miłorząb japoński a układ krwionośny
Zwróćmy uwagę na właściwości miłorzębu japońskiego w kontekście zdrowia serca. Poznajmy wpływ miłorzębu japońskiego na układ krwionośny. Składnik ten zmniejsza przepuszczalność, a jednocześnie uszczelnia naczynia krwionośne. W pozytywny sposób wpływa na krążenie mózgowe oraz na obwodowy przepływ krwi. Miłorząb japoński pobudza uwalnianie w komórkach śródbłonka czynnika, który rozszerza naczynia krwionośne. Warto również wspomnieć o działaniu miłorzębu japońskiego, które polega na neutralizacji wolnych rodników, a także reaktywnych form tlenu.
W aptece internetowej znajdziesz m.in. miłorząb japoński w tabletkach. Nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się dokładniej z poszczególnymi produktami zawierającymi ten składnik.