Glukozamina
Chcesz w realny sposób wesprzeć swoją chrząstkę stawową? Postaw na suplementacją glukozaminy! Ten aminocukier występuje naturalnie w organizmie, jednak nierzadko zdarzają się jego niedobory, które należy uzupełniać. W ten sposób można skutecznie wzmacniać swoją chrząstkę stawową.
Niedobór glukozaminy – objawy
Zastanawiasz się, kiedy warto wybrać preparaty z glukozaminą? Podkreślić należy, na co pomaga glukozamina. Po taki środek zawierający tę substancję warto sięgnąć wówczas, gdy obserwujesz u siebie gorszą pracę chrząstki stawowej. To jeden z symptomów niedoboru glukozaminy.
Glukozamina – dwie postacie w preparatach farmaceutycznych
W środkach farmaceutycznych glukozamina występuje zazwyczaj w dwóch wersjach. Jedna z nich to chlorowodorek glukozaminy. Z kolei druga to siarczan glukozaminy. Obie postacie glukozaminy biorą udział w syntezie proteoglikanów. Są to substancje biorące udział w budowie chrząstki stawowej. Glukozamina pomaga więc zmniejszyć zmiany, które pojawiły się w wyniku urazu albo choroby stawów.
Glukozamina w połączeniu z innymi składnikami
Na uwagę zasługuje również fakt, że glukozamina w preparatach farmaceutycznych dostępna jest w połączeniu z innymi składnikami. Często można spotkać takie duety jak glukozamina i kwas hialuronowy, kolagen albo MSM. Ich obecność ma istotną funkcję – otóż wzmacniają one działanie tzw. substancji bazowej.
Glukozamina – jak działa?
Warto przyjrzeć się lepiej, jak działa suplementowanie glukozaminy. Glukozamina regeneruje oraz wzmacnia stawy, które uległy degradacji lub innym zmianom w przebiegu procesu zapalnego. Aby zauważyć efekty działania glukozaminy, należy przyjmować jednorazowo 1500 mg glukozaminy. Można też podzielić tę porcję na trzy dawki i przyjmować w ciągu dnia. Pamiętaj o tej substancji w swoim codziennym jadłospisie. Dzięki temu zatroszczysz się lepiej o swoje stawy. Nie należy przesadzać z ilością glukozaminy i przyjmować dawki większej niż zalecana. Przemijające skutki uboczne wywołane nadmiarem glukozaminy odnoszą się zwykle do dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Po glukozaminę nie powinny sięgać kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią.
Sposób zażywania glukozaminy
Istotna jest także metoda przyjmowania glukozaminy. Każda tabletka glukozaminy powinna być popijana dużą ilością wody, ponieważ to właśnie woda zwiększa wchłanianie tej substancji, a zarazem poprawia jej rozpuszczalność. Chcąc uniknąć podrażnień żołądka związanych z przyjmowaniem glukozaminy, należy suplementować ją w trakcie posiłku.
Aby cieszyć się z korzyści, jakie przynoszą preparaty z glukozaminą, czas ich suplementowania nie powinien być krótszy niż 6-8 tygodni. Czas ten powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta.
Glukozamina w pozytywny sposób oddziałuje na chrząstkę stawową, skutecznie ją wzmacniając. Warto jednak pamiętać, że taki środek farmaceutyczny nie może zastępować zdrowej diety. Nie zwlekaj i już teraz zacznij ją przyjmować, by cieszyć się z korzyści, jakie stwarza dla Twojego organizmu. Poznaj lepiej nasze produkty.