Chlorek magnezu – wpływ na organizm
Mianem chlorku magnezu jest określana sól magnezowa, która dobrze rozpuszcza się w wodzie. Jest chętnie wykorzystywana do wykonania relaksujących kąpieli lub do moczenia stóp. W preparatach z apteki najczęściej pojawia się sześciowodny chlorek magnezu w postaci specjalnych płatków. Są bezbarwne i bezwonne, a przy tym dobrze rozpuszczają się w wodzie.
Jak używać chlorku magnezu do kąpieli?
Kąpiele z chlorkiem magnezu mają wiele zalet. Przede wszystkim mogą pomagać ograniczać dolegliwości bólowe mięśni, poza tym bywają pomocne przy bólach stawów – dlatego są rekomendowane m.in. sportowcom, poza tym mogą być pomocne po ciężkim dniu bądź po intensywnym wysiłku fizycznym. Kąpiel w solance magnezowej pozytywnie wpływa również na skórę i może pomóc w redukcji niektórych problemów skórnych. Jednak, by kąpiel faktycznie przynosiła korzyści i była bezpieczna, należy prawidłowo ją przygotować. Zalecenia dotyczące używania chlorku magnezu do kąpieli można znaleźć na opakowaniu produktu i należy ich przestrzegać.
Kąpiele z chlorkiem magnezu – o tym musisz wiedzieć!
Niewątpliwie kąpiele z chlorkiem magnezu mogą mieć pozytywny wpływ na ciało, jednak należy z nich korzystać rozsądnie. Zawsze należy zapoznać się z ulotką lub informacjami na opakowaniu danego preparatu, w tym z jego przeciwwskazaniami i środkami ostrożności, które należy zachować. Kąpiele w solance magnezowej nie są przeznaczone dla osób mających uszkodzoną skórę – nie należy również ich wykonywać w krótkim czasie od depilacji. W czasie kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu nie powinno się już używać mydeł czy żelów pod prysznic. Przy kąpielach należy też uważać, aby słona woda z kąpieli nie dostała się do oczu, gdyż może przyczyniać się do ich podrażnienia. Ważne również, by nie korzystać z kąpieli z chlorkiem magnezu zbyt często (nie więcej niż 1 raz w tygodniu) i niezbyt długo (nie dłużej niż 20–30 minut). Zawsze po kąpieli należy dokładnie opłukać ciało prysznicem.