z krótką datą
Przedział cenowy

Leki moczopędne – apteka Rosa

W aptece internetowej Rosa można znaleźć szeroki wybór leków moczopędnych dostępnych bez recepty. Są to preparaty w różnej postaci, w tym: płyny doustne, zioła do zaparzania, tabletki drażowane, kapsułki, krople doustne i wiele innych. Dostępne bez recepty diuretyki w większości bazują na składnikach pochodzenia roślinnego. Są to preparaty bazujące np. na pokrzywie, wyciągu z fasoli indyjskiej i liści borówki brusznicy, a także na wyciągu z brzozy, mniszka lekarskiego, ziela nawłoci, krwawnika, kozieradki, kłącza perzu, ziela skrzypu, korzenia pietruszki, korzenia lubczyku i wielu innych.

Sortuj:
Brak wyników dla taksonomii lub zastosowanych filtrów

Diuretyki bez recepty – zastosowanie

Diuretyki, czyli inaczej leki moczopędne, to preparaty stosowane pomocniczo w przypadku dolegliwości związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem dróg moczowych. Podstawowym zadaniem leków moczopędnych jest zwiększanie wydzielania moczu – wraz z moczem można natomiast pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Można też pozbyć się substancji szkodliwych, które naturalnie usuwane są z ciała człowieka właśnie wraz z moczem. Wraz z pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu zmniejsza się jednocześnie objętość płynów ustrojowych, co znów może przyczyniać się do redukcji problemu obrzęków oraz do zmniejszenia obciążenia serca. Leki moczopędne bez recepty można również wykorzystać w przypadku innych dolegliwości, gdy lekarz uzna to za zasadne.

Jak bezpiecznie przyjmować dostępne bez recepty leki moczopędne?

Diuretyki powinny być stosowane wyłącznie przez osoby mające wskazania do ich przyjmowania i jednocześnie nieposiadające jakichkolwiek przeciwwskazań do kuracji (przykładem przeciwwskazania jest nadwrażliwość na choć jeden ze składników diuretyku). Zawsze też należy bezwzględnie przestrzegać zalecanego dawkowania danego leku moczopędnego, gdyż stosowany w zbyt dużych dawkach może okazać się szkodliwy. Przed zastosowaniem diuretyku należy zapoznać się nie tylko z zalecanym dawkowaniem, lecz także z pozostałymi informacjami podanymi w ulotce, a wszelkie pojawiające się w czasie lektury wątpliwości najlepiej dla bezpieczeństwa omówić z lekarzem lub farmaceutą.